Datum stránky: 29.8.2007

Vimperské mažoretky a dechovka v zahraničí

O prázdninách se soubor mažoretek ZŠ TGM Vimperk a dechový orchestr ZUŠ Vimperk zúčastnily kulturních akcí u našich sousedů ve Spolkové republice Německo.

Zwiesel – 15. července 2007

mazoretky1

U příležitosti 1500 let spolupráce mezi zeměmi Čech a Bavorska probíhal od 14. 7. do 22. 7. 2007 ve Zwieselu festival s názvem Grenzlandfest Zwiesel. Vimperské mažoretky a dechovka se akce účastnily 15. 7. 2007 při zahajovacím průvodu městem, při kterém se divákům představilo na 10 kapel z Čech a Bavorska. Kromě vimperských souborů reprezentovaly Českou republiku folklórní skupiny z Domažlicka a Strakonicka. Zástupy diváků lemující ulice ve Zwieselu nadšeně vítaly všechny kapely, krojované skupiny i koňská čtyřspřeží táhnoucí ozdobené vozy, které symbolizovaly produkty typické pro Bavorsko.

V odpoledních hodinách se mažoretky a dechovka představily divákům ve festivalovém stanu, jejich vystoupení bylo moderátory označeno za vrchol programu. Při festivalu nechybělo ani společné vystoupení dechových hudeb, které kromě jiného zahrály i světoznámou skladbu Škoda lásky.

Freyung – 28. července 2007

Dne 28. 7. 2007 probíhaly v partnerském městě Freyung městské slavnosti pod názvem Bürgerfest. Na tuto kulturně společenskou akci byly pozvány i soubory dechovky a mažoretek z Vimperka. Vystoupení probíhala na dvou pódiích místního náměstí a moderoval je sám starosta Freyungu Petr Kaspar. Akce se účastnila i starostka Stanislava Chumanová a před každým vystoupením vimperských souborů osobně pronesla k místním občanům několik slov.

mazoretky2

Vystoupení mažoretek a dechovky zajistil odbor školství, kultury a cestovního ruchu MěÚ Vimperk spolu s Infocentrem ve Freyungu, celá akce byla velmi dobře zorganizována a členové dechového orchestu i souboru mažoretek byli velmi vřele přijati jak místním publikem, tak představiteli města.

V prázdninových měsících se mažoretky a dechovka účastnily ještě mezinárodního hudebního festivalu v Dačicích, Husineckých slavností a poutí ve Čkyni, Stachách a Borových Ladách.

Novou sezónu zahájily oba soubory soustředěním v hotelu Korea na Nových Hutích.

Mgr. Dagmar Rückerová

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město