12. Dům čp. 8

Dům čp. 8

Hezký a výrazný dům čp. 8 na jižní straně dolní části náměstí byl zřejmě po určitou dobu městskou radnicí a i dnes v něm sídlí část městského úřadu. Původní radnice stála pod náměstím ve směru k hradu, ale v 17. století ji město přestavělo na městský pivovar. Městská rada se potom scházela v druhém domě pod kostelem v dnešní Steinbrenerově ulici. V roce 1727 koupilo město dům na náměstí, v němž bydlel žid Marek Fantl, a přestavělo jej na novou radnici. Jeho barokní podobu navrhl knížecí schwarzenberský stavitel Fortini a dokončena byla v roce 1728. V 19. století došlo k několika stavebním úpravám.


Dům čp. 8 si jako jeden z mála zachoval podobu z doby před velkým požárem v roce 1904 a jeho opravené průčelí s barokním štítem a malovaným znakem města na bílo červené fasádě zaujme každého kolemjdoucího. Doby první výstavby Vimperka připomenou vzácně dochované gotické sklepy.

Aktuality

9.8.2019

Brigáda pro 2 osoby - Anketář

Náplň práce: vyplňování formulářů do Mobilního Rozhlasu u příležitosti oslav povýšení Vimperka na město, v sobotu 31. 8. od 14:00 do 20:00. Minimální požadovaný věk je 18 let. Cílem je zvýšit počet registrovaných osob v Mobilním Rozhlasu, díky kterému mohou občané snadněji komunikovat s městem a úřadem.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město