Datum stránky: 10.5.2010

Vimperský dechový orchestr přivezl zlato

V sobotu 8. května se zúčastnil Dechový orchestr ZUŠ Vimperk ústředního kola soutěže ZUŠ v Letovicích, kam postoupil jako vítěz a jediný zástupce Jihočeského kraje. Věkový průměr muzikantů byl pouhých 14,9 a tak v kategorii do 16ti let patřil k nejmladším.

Dechovka

Tato soutěž je také specifická skutečností, že se jí nesmějí zúčastnit studenti či absolventi konzervatoří a vysokých škol. Proto se také sestava orchestru v celé polovině lišila od té, která vybojovala před měsícem stříbro v Chorvatsku. Orchestr se představil v Letovicích také s rozdílnými skladbami, než na předchozí soutěži.

Mladí hudebníci si počínali velice dobře a v těžké republikové konkurenci získali umístění ve zlatém pásmu. Ocenění se také dostalo Tomáši Doležalovi a to za mimořádný sólový výkon ve hře na trubku ve skladbě Noční slzy. Pochvalných slov od odborné poroty, které předsedal šéfdirigent Hudby hradní stráže a Policie ČR Václav Blabuněk, se dostalo dirigentům našeho orchestru Petru Staňkovi a Martinu Vališovi, pro kterého to byla premiéra na dirigentském postu v tak důležité soutěži.

Po dvou skvělých soutěžních výkonech čeká Dechový orchestr ZUŠ Vimperk řada vystoupení při různých oslavách či poutích v jižních Čechách. Na konci června pak odjíždí na festival do České Kamenice, Freyungu a v červenci se zúčastní další mezinárodní soutěže, tentokráte v rakouském městě Schladming.

Z redakční pošty: Pavel Vališ, ředitel ZUŠ Vimperk

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město