Datum stránky: 4.9.2006

Vimperský kašpárek

Vimperský kašpárek, přehlídka loutkových divadel, se kterou se malí i velcí diváci setkávali každou prázdninovou neděli na vimperském zámku, doputovala do svého závěru. „Kašpárek skončil, i když úplnou tečkou pro nás bude jeho zhodnocení a zaznamenání připomínek a postřehů pro příští rok,“ poznamenala Marcela Becková z MěKS Vimperk, který přehlídku zorganizoval. Jen z běžného pohledu na počty prodaných vstupenek však naznačují, že pořadatelé mou být spokojeni. „Průměrná účast na představení byla kolem osmdesáti lidí a často se chodili podívat i dospělí bez dětí. Pro nás pak bylo důležité, že část diváků přišla na všechny, nebo na většinu představení a výběr pohádek hodnotili velice kladně,“ pokračovala Becková. Vimperský kulturák totiž vsadil na známé tituly a soustředil se na to, aby během přehlídky předvedl co nejvíc loutkohereckých technik a pojetí hry. Během celého Kašpárka se tak diváci mohli setkat s velkými totemovými loutkami, maňásky, marionetami nebo loutkami vyrobenými z kousku dřeva a hadříku. „Výběr pohádky je vždy velice těžký, protože polovinu z diváků tvoří vždy dospělí a chceme aby se bavili i oni. A to je někdy dost těžké. Letos se nám to však vesměs podařilo,“ pokračovala Marcela Becková. Přestože přehlídka, kterou letos finančně podpořil i Jihočeský kraj a která se konala v rámci vimperského Léta pod Boubínem skončila teprve tuto neděli, nápadů na příští rok je již několik. „Bohužel budeme muset najít jiné místo než zámeckou kapli, ale zato chystáme pro děti soutěž a odměnu pro ty, kteří navštíví všechna představení,“ dodala na závěr Becková.

kasparek

FOTO: Tečku za Vimperským kašpárkem udělalo pražské divadlo ŠUS. Do čtyř známých pohádek Františka Hrubína doplněných o spoustu písniček se divadelníkům podařilo vtáhnou i malé diváky.

Jaroslav Pulrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město