Datum stránky: 26.6.2008

VIMPERSKÝ KAŠPÁREK

Kašpárek08

Víťa Marčík, Studio Dell´ arte, Jihočeské divadlo či Divadélko Kuba. To jsou jen čtyři z deseti protagonistů letošní přehlídky loutkových divadel VIMPERSKÝ KAŠPÁREK, kterou každoročně pořádá vimperské kulturní středisko.

V loňském roce o prázdninách přitáhl VIMPERSKÝ KAŠPÁREK kolem tisícovky návštěvníků a letošní program opět slibuje to nejlepší z loutkové scény.

„O Jihočeském kraji se dá hovořit jako o loutkářské velmoci, proto drtivá většina souborů pochází odtud. Stejně jako v předchozích letech je VIMPERSKÉMU KAŠPÁRKU věnována každá prázdninová neděle od 15:00 hodin. Nezměněno zůstalo i vstupné - a to 30 korun za dospělého, děti neplatí nic,“ přiblížil letošní ročník (který finančně podpořil i Jihočeský kraj) programový vedoucí vimperského MěKS Petr Moravec.

Letošní loutkový seriál zahajuje Divadlo studna hrou „Zakletá princezna“ dne 29. června, a to jak s dětským představením, tak večer s verzí pro dospělé.

Autor: Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město