Datum stránky: 23.6.2008

VIMPERSKÝ SLUNOVRAT V AFRICKÉM RYTMU

slunovrat 1

Přes konkurenci dvou pivních slavností, které se konaly nedaleko, i navzdory fotbalovému mistrovství Evropy, přišlo na vimperské zámecké arkády v sobotu večer oslavit slunovrat více než dvě stě lidí z Vimperka i okolí. A nutno podotknout, že to nebyla oslava ledajaká.

slunovrat 2

„Po loňském slunovratu, kdy jsme pozvali vynikající český soubor předvádějící africkou hudbu a tanec, jsme si řekli, že se podíváme, jak to dělají v Africe doopravdy. A tak do Vimperka přijela šestice černochů z Konga či Angoly a ukázali, jak to v centru Afriky umějí rozjet,“ komentoval letošní oslavu nejdelšího dne v roce Petr Moravec, programový vedoucí vimperského kulturního střediska, které akci v rámci projektu „Léto pod Boubínem“ připravilo.

slunovrat 3

Zámeckou zahradu a v podstatě i celý Vimperk rozezněly bubny či jiné domorodé nástroje skupiny „Les Grands Tam-Tam D´Afrique“ a krátce po začátku koncertu došlo i na tanec. Na počátku si musela dvojice afrických tanečníků oděných do rákosových sukní své taneční partnery ještě vybírat, ale v druhé půlce akce již před pódiem předvádělo spontánně své pojetí afrických tanečních kreací několik desítek tanečníků.

slunovrat 4

„Vloni jsem měl odpolední, takže jsem oslavu Slunovratu slyšel pouze oknem v práci. Letos jsem si ji však už ujít nenechal a je to opravdu super,“ netajil se nadšením Jan Vaněk z Vimperka. Zajímavé prožití nejkratší noci v roce se líbilo i manželům Daňkovým z Plzně, přestože se na arkádách octli víceméně náhodou. „Jsme tu na dovolené, a protože jsme si přes den vyšlápli na Bučinu, už se nám na nějakou oslavu moc nechtělo. Tak jsme se šli jen tak projít po městě, ale protože vstupné bylo spíše symbolické, šli jsme se přece jen podívat. I když popravdě řečeno - nás lákal spíše prostor arkád. Že tu lze prožít něco takového, nás ani ve snu nenapadlo. Afrika ve Vimperku byla naprosto skvělá, o prostředí zámecké zahrady ani nemluvě,“ přiznala Alena Daňková, která s manželem arkády opouštěla až po půlnoci.

slunovrat 5

Soudě podle návštěvnosti a reakcí, se oslava Slunovratu vimperskému kulturáku povedla. „Léto pod Boubínem dále pokračuje - na poslední červnový víkend jsme připravili hned čtyři akce. V pátek je to dětský den s názvem „Táta dneska frčí“ a večer pak tradiční „Noční koncert dechovky“. V neděli dvojice loutkových představení v podání divadla Studna. Odpoledne pro děti a večer pak stejný titul, avšak ve verzi určenou pouze dospělým,“ předložil další nabídku vimperského kulturního dění Petr Moravec.

slunovrat 6

Jaroslav Pulkrábek
ředitel MěKS Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město