Datum stránky: 12.5.2009

Vimperští skauti letos poprvé postavili stany

Letos poprvé vyjeli vimperští skauti pod stany, a přestože meteorologové hrozili bouřkami, počasí a koneckonců celý víkend se jim nad míru vyvedl.

Vzhledem k tomu, že průměrný věk se v tomto oddíle pohybuje kolem deseti let a někteří na podobnou akci vyrazili vůbec poprvé v životě, vyžaduje takovéto táboření poměrně sehranou partu a hromadu trpělivosti.

skauti 1

Podle oddílových vedoucích je základní věcí rodiče naučit jaké věci mají svým dítkám přibalit a co pak je naprosto nezbytné či naopak zbytečnou přítěží. Balí-li maminka, většinou prý chybí nůž a naopak lze v batohu většinou najít hřeben i mýdlo. V případě zapojení do práce tatínka, vyrazí skauti jak s nožem, tak baterkou, většínou se však nedostane na zubní kartáček.

skauti 2

Nicméně stavění stanů nebylo jedinou náplní výpravy a dostalo se na spoustu jiných věcí, jako jsou hry, poznávání přírody či zmíněné utužování dobré party a týmové spolupráce.

Text a Foto: Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město