Datum stránky: 24.11.2009

Vimperští školáci soutěžili ve zpěvu

V hlavní roli Smetanovka. Tedy přesněji žáci vimperské Základní škola Smetanova ve Vimperku. Tak by se dala napsat upoutávka na večer, který proběhl v pondělí 23. listopadu v sále zdejšího kulturního střediska.Téměř tři desítky dětí se totiž účastnily pěvecké soutěže Solasido a nejenže pobavily přítomné či si vyzkoušely jaké to může být třeba na takové Superstar, ale měly i šanci si odnést některou z cen, mezi kterými mechyběla ani zajímavá elektronika.

Soutěž ve zpěvu

„Pořad je určen pro děti ve věku od šesti do patnácti let a to ve třech kategoriích. Jde o moderní soutěž, v níž děti zpívají za profesionálního hudebního doprovodu a jejich výkon pak hodnotí odborná porota," představil soutěž nazvanou Solasido, která má za sebou již patnáct let trvání, její organizátor Pavel Justich.

Soutěž ve zpěvu

Přestože to vše na první pohled vypadá jednoduše a soutěž se zdánlivě odehraje během jednoho večera, jde o mnohem složitější záležitost. Účastníci totiž musí projít konkurzem, čeká je příprava na soutěž, natáčení a generální zkouška. Až po té přijde na řadu samotný soutěžní večer.

Soutěž ve zpěvu

„Hlavním cílem této soutěže je inspirovat děti k pěveckému umění a ukázat jim, že mohou uplatnit své schopnosti a předvést na jevišti před veřejností, že něco dokáží. Tím je značně posíleno jejich seběvedomí a tak nebudou mít v budoucnu potřebu řešit své problémy například pomocí drog," představil Solasido i z jiného pohledu jeho autor Pavel Justich.

Soutěž ve zpěvu

Soutěž ve zpěvu

Soutěž ve zpěvu

Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město