Datum stránky: 25.9.2006

VÝSTAVA „FASCINACE PŘÍRODOU“ ZAHÁJENA

Třiadvacet snímků zachycujících ojedinělé okamžiky a téměř neuvěřitelné záběry ze světa zvířat či rostlin představuje výstava Fascinace přírodou, kterou zahájila slavnostní vernisáž 20. září v podvečer ve vimperské Galerii U šaška. „Autoři z osmi zemí přihlásili do soutěže, jež je doprovodným projektem filmového festivalu NaturVision, 540 fotografií a výstava představuje ty, které porota vyhodnotila jako nejlepší“. Takto představil výstavu Dušan Žampach ze spolku Zlatá stezka, který ji zajišťuje spolu s Městem Vimperk na české straně. Výstava totiž probíhá zároveň ve Vimperku i v německém Freyungu. a to byl i důvod, proč se zahájení výstavy účastnil i freyungský starosta Peter Kaspar a vernisáže v Německu pak vimperská starostka Stanislava Chumanová.

fascinace 1

Slavnostní rámec vernisáži dodalo hudební vystoupení dechového tria (Petr Staněk a manželé Vališovi) s Mozartovými skladbami, a také přítomnost více než dvacítky jihočeských starostek, které se v těchto dnech účastní svého pravidelného setkání. Se snímky z výstavy, která bude na zámku Wolfstein ve Freyungu k vidění do 5. října a v Galerii U šaška, nacházející se ve vimperském kulturním středisku do 31. října, se však můžete setkávat i nadále. „Tucet těch nejzajímavějších fotografií bude zařazen do kalendáře na rok 2007, který si můžete objednat u organizátorů,“ doplnil informace k výstavě Dušan Žampach.

fascinace 2

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město