Datum stránky: 6.6.2006

VÝSTAVA Z 1. KOLA FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE NA TÉMA: ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ VE VIMPERKU – ZIMA A JARO

Město Vimperk a Turistické informační středisko vyhlásilo v únoru fotografickou soutěž jejíž téma je věnováno proměnám Vimperka v průběhu kalendářního roku. Soutěž byla rozdělena na dvě kola: 1. kolo: zima a jaro, 2. kolo: léto, podzim. Závěrečné vyhlášení a ocenění vítězných snímků proběhne v lednu 2007.

Během května k nám na „íčko“ nosili zájemci své soutěžní snímky. Celkem se nám přihlásilo 12 fotografů a přispěli do této galerie 69 fotografiemi. Snažili se o co nejvýstižnější zachycení krásy ročního období – proměn zimy a jara v kulisách Vimperka a to se jim také povedlo. S každým ročním obdobím vznikají nové pohledy na svět a dění kolem nás. Tento jedinečný pohled, jedinou vteřinu života svými fotoaparáty zachytili i pro nás ostatní, za to všem autorům patří vřelý dík. Svými fotografiemi se mohou pochlubit od 9.6. – 31.8. 2006 ve Vlčkově věži na vimperském zámku.

Při příležitosti zahájení letní turistické sezóny a léta pod Boubínem ve Vimperku 2006 dne 9.6. proběhne také v 15.00 hod. slavnostní vernisáž výstavy „Čtvero ročních období ve Vimperku – zima a jaro“. Rádi bychom na tuto akci pozvali všechny příznivce nejen fotografování, ale i ostatní zájemce o příjemně strávené páteční odpoledne. Při této příležitosti můžete využít i volného vstupu do Městské zvonice, Minimuzea Zlaté stezky, projít se v Arboretu lesních dřevin a pobavit se při představení Komediantů, kteří se na své pouti zastaví i u nás ve Vimperku. Případné další informace o soutěži a slavnostním zahájení letní sezóny Vám rádi poskytneme v Turistickém informačním středisku ve Vimperku.

Marie Petráňová,Dis.

Turistické informační středisko

nám. Svobody 42

385 01 Vimperk

tel.: +420 388 411 894

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město