Datum stránky: 1.12.2009

Začal advent

Zvonkový průvod, famfáry z věže městské zvonice, dárky pro africké školáky, kulturní program a rozsvícení vánočního stromu. Tak vypadalo zahájení adventu ve Vimperku v sobotu večer, kdy tento čas přípravy na Vánoce dle křesťanské tradice začíná.

advent

Vimperk se připojil k městům, která pod patronací „Pohádkového království“ oslavila tuto dobu zvonivým průvodem a nutno dodat, že hned na první pokus se sešlo na dvě stovky dětí i dospělých se zvonky, zvonečky či rolničkami.

advent

Samotnému rozsvěcení stromu předcházel kulturní program v podání ZUŠ Vimperk, ZŠ Smetanova, MŠ Klostermanova a dívčího tria „Netoliko“.

advent

advent

advent

advent

A zmíněná Afrika? Ta se v sobotu objevila hned na dva způsoby. Jednak probíhal sběr školních potřeb, hraček či podobných věcí pro africkou misii bývalého vimperského faráře Jaroslava Zawadského, což doprovázelo i promítání fotografií z místa, kam jsou dárky určeny.

advent

S Afrikou byl svým způsobem spojen i host, kterého si starosta Pavel Dvořák vybral pro rozsvícení stromu. Jak prozradil, důvodem byl dopis, který dostal před dvěma měsíci. Bylo v něm poděkování vimperským ženám za ohromný kus práce, kterou dělají pro pomoc malomocným. Právě z Vimperka totiž přichází nejvíce ručně pletených obvazů, které svou kvalitou pomáhají zmírnit utrpení nemocných především v afrických zemích. Jak při rozsvícení stromu prozradila Božena Švarcová, zpracování jednoho klubíčka příze trvá přibližně jedenáct hodin a nedávno z Vimperka odešlo dalších osmdesát obvazů.

advent

advent

foto a text: Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město