Datum stránky: 12.6.2006

ZAHÁJENÍ LETNÍ TURISTICKÉ SEZÓNY VE VIMPERKU

Dne 9.6.2006 Město Vimperk a Turistické informační středisko odstartovalo letní turistickou sezónu ve Vimperku. Na tento den byl pro návštěvníky a občany Vimperka připraven volný vstup do Minimuzea Zlaté stezky, Městské zvonice a ve spolupráci s Integrovanou střední školou lesnickou Vimperk bylo možné navštívit Arboretum cizokrajných dřevin. Od tohoto dne mají návštěvníci Vimperka možnost získat ve vimperském infocentru nový a velmi potřebný průvodce Vimperkem „Vimperské památky“.

zah sezony 1

Začátek turistické sezóny ve Vimperku slavnostně zahájila vernisáž výstavy fotografií soutěže „Čtvero ročních období“ ve Vimperku. Amatérští fotografové měli za úkol zachytit krásy proměny ročních období - zimy a jara v kulisách Vimperka. Ve Vlčkově věži vimperského zámku se sešlo 69 fotografií od 12 fotografů věnovaných první etapě – zimě a jaru.

Soutěže se zúčastnili: Michal Hrdý, Miluše Svobodová, Karel Krejčí, Zdeněk Mráz, František Boška, Ing. Jaroslav Hais, Jan Chrstoš, Jarmila Hodoušková, Petr Malík, Michaela Minaříková, Pavel Crha a Klára Málová a přispěli do této zajímavé galerie svými originálními, často i profesionálními snímky. S každým ročním obdobím vznikají nové pohledy na svět a dění kolem nás. Tento jedinečný pohled, jedinou vteřinu života svými fotoaparáty zachytili i pro nás ostatní, za to všem autorům patří vřelý dík. Kdo se z jmenovaných stane výhercem, to se dozvíme až v lednu, kdy proběhne druhá výstava mapující dvě krásná roční období – léto a podzim. Zatím Vás můžeme pozvat na zajímavou výstavu v působivých prostorách Vlčkovy věže vimperského zámku, která je přístupná od 9. 6. – 31. 8. 2006.

zah sezony 2

Škoda jen, že každá výstava má svůj vymezený čas… Proto by odbor školství, kultury a cestovního ruchu MěÚ Vimperk rád zachoval výběr z těch nejlepších snímků i do budoucna. Uvažuje se o vydání jakéhosi „almanachu“ možná již při druhé části výstavy. Takže se máme na co těšit.

Marie Petráňová, DiS.
Turistické informační středisko

nám. Svobody 42
385 01 Vimperk
tel.: +420 388 411 894


Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město