Datum stránky: 27.4.2010

Základy obsluhy PC pro seniory

Pro velký zájem o práci s počítačem mezi seniory, zorganizoval MěÚ Vimperk již čtvrtý ročník kurzu Základy obsluhy PC pro seniory. Přihlášeno bylo opět šest účastníků, kterým se věnovali, oba pracovníci informatiky na MěÚ, Martin Ženíšek a Michal Cigánek.

Kurs pro seniory

Kurs byl rozdělen do pěti hodin, v nichž se účastníci postupně seznámili nejdříve se základy obsluhy počítače. V dalších dvou hodinách se naučili pracovat s textovým programem Word. Čtvrtá hodina byla věnována Internetu a na poslední hodině se senioři seznámili s E-mailem. Všichni se vcelku rychle naučili s počítačem pracovat a brzy již sami dokázali vytvořit požadovaná zadání. Všem přítomným, se kurz líbil a vyjádřili přání, zda by nebylo možné udělat nějaké pokračování.

Kurs pro seniory

Všem absolventům, kteří již tento kurz absolvovali, je rovněž k dispozici zdarma jedem počítač v Turistickém informačním středisku, ke kterému, jak jsme v průběhu školení zjistili, již zanedlouho přibude další.

Kurs pro seniory

Na závěr kurzu, navštívil seniory starosta města Mgr. Pavel Dvořák, který jim předal Osvědčení o právě absolvovaném kursu.

Kurs pro seniory

Kurs pro seniory

Martin Ženíšek

MěÚ Vimperk

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město