Datum stránky: 3.9.2007

Zámecká historická slavnost ve Freyungu za účasti hostů z partnerského města Vimperk

Freyung2Již po deváté se ve dnech 31.8. až 2.9.2007 konala v partnerském městě Freyung na zámku Wolfstein a v jeho okolí tzv. „Zámecká historická slavnost“.

Každoročně se freyungští občané vrátí o 350 let zpět. Slavnost nabízí ukázky řemesel, kulturní program a dobové pochoutky a každoročně začíná velkým historickým průvodem, ve kterém jsou zastoupeny různé historické skupiny z blízka i z daleka. Samozřejmě letos v průvodu a na slavnostech nechyběli ani vimperští.

Freyung3„Už řadu let se takto navzájem účastníme partnerských městských slavností, a tak jako byl u nás ve Vimperku minulou sobotu starosta Freyungu Peter Kaspar s obecní gardou a střelci, tak v pátek byla řada na nás. Tomu jsme ostatně podřídili i termíny, takže dnes jsou obě slavnosti týden po sobě“ vysvětlil důvod expedice Petr Moravec z Městského kulturního střediska, které akci financovalo a připravilo.

V průvodu, který prošel celým městem až na freyungský hrad Wolfstein, se česká výprava rozhodně neztratila. „Jednak jsme v průvodu nesli českou státní i vimperskou vlajku, ale hlavně jsme si na pomoc pozvali bubeníky, takže ten kdo nás přehlédl, nás určitě nepřeslechl,“ pokračoval Petr Moravec.

Freyung4

Pro kulturní středisko jsou zdejší slavnosti velkou inspirací, přesto je jen těžko budou přenášet domů. „Jednak tu asi mají úplně jiné předpisy, protože to, co je zde k vidění, by v Čechách k naší škodě neprošlo. A přece jen si zde na podobné záležitosti více potrpí, což je znát i na přístupu místních - a to jak úřadů, tak podnikatelů či občanů,“ posteskl si při srovnání obou slavností Petr Moravec.Freyung1Při společném posezení nad pivem a krajovými specialitami se zde vimperští a freyungští dohodli nejenom na termínu příštích slavností, ale probrali i nápady na další spolupráci a koordinaci společných aktivit.

Text a foto: Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město