Datum stránky: 2.2.2009

Zveme Vás na výstavu !

Galerie U Šaška představí jihočeskou architekturu v podání Mgr. Petra Luniaczka. Vernisáž výstavy se koná ve středu 11. února 2009 v 16 hodin v MěKS Vimperk, Johnova 226 - Galerie U Šaška. Úvodní slovo Jan Plánek, referent památkové péče MěÚ Vimperk. Výstava potrvá do 30. března 2009

Autor vystavovaných fotografií Mgr. Petr LUNIACZEK (1942), absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity (1963), prožil své mládí v letech 1945-67 v Liberci. Na konci r.1967 přišel do Českých Budějovic, kde až do r.1991 pracoval jako programátor, stal se kandidátem mistra v šachu a přes 20 let byl trenérem šachové mládeže. V letech 1991-2008 působil jako učitel šachu ve své firmě „Šachová škola Luniaczek", mezi jejímiž žáky byli i mistři ČR.

luniaczek

Jeho velkou zálibou je již od mládí turistika. Procestoval mj. celé Jizerské hory a Ještědský hřbet s jejich podhůřím, Český ráj, Podkrkonoší a zejména jižní Čechy, kde si oblíbil zvláště Pošumaví a Novohradské hory. V posledních letech na svých toulkách putuje s fotoaparátem - jako ryzí amatér - hlavně za lidovou architekturou po jižních, severních a východních Čechách a též za domy městských památkových rezervací a zón po jižních Čechách.

Na výstavě se seznámíte s fotografiemi lidových staveb ve vesnicích v různých částech jižních Čech, které byly pořízeny v letech 2004 - 06. V autorových stopách tak navštívíte postupně Hlubocká blata, podhůří Blanského lesa, Soběslavsko-veselská blata i jejich západní okolí, Jindřichohradecko, Třeboňsko, Novohradsko, Jistebnicko, Mladovožicko, Písecko a v Pošumaví Hornoplánsko, Volarsko, Prachaticko, Volyňsko, Vimpersko, Stašsko, Vacovsko a Česticko, kde na roubených i zděných stavbách můžete obdivovat stavební „fortel" našich předků.

Dosavadní autorské výstavy:

r. 2006 Liberec (Podještědí), Pecka (Peckovsko I.), r. 2007 3x České Budějovice (Jižní Čechy), Nová Paka (Novopacko), Lažiště (Lažišťsko a Mikroregion Vlachovo Březí), Stachy, Vacov, Čestice (Stašsko, Vacovsko, Česticko - putovní), Jičín (Východní Jičínsko, Novopacko, Peckovsko), Pecka (Peckovsko II., nejen lid. arch.), Nové Hrady, Horní Stropnice, Benešov n/Č., Pohorská Ves, Malonty, Dolní Dvořiště (Novohradské hory a jejich podhůří - putovní, nejen lid. arch.), r. 2008 2x České Budějovice (Jižní Čechy), Prachatice (Jižní Čechy a Prachatický region), Lomnice nad Popelkou (Lomnicko), Vodňany (Jižní Čechy), České Budějovice (Českobudějovické městské domy) a r. 2009 České Budějovice (Českobudějovické městské domy).

pozvánka1

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město