Datum stránky: 17.6.2010

Zvon Maria Hilf putoval do opravy

Zvon Maria Hilf ze zvonice na vimperském náměstí putoval ve středu 16. června do opravy. Odborná firma ho s pomocí jeřábu ze zvonice snesla, což sledovalo několik desítek lidí. Zvon pojmenovaný v němčině po Panně Marii Pomocné je vzácnou gotickou památkou. Ulit byl v roce 1419 a zázrakem přežil všechny války. Po zásahu z 80. let minulého století je ale v tak špatném stavu, že potřebuje rozsáhlou opravu. Do zvonice by se měl vrátit na podzim.

Jeden z nejstarších zvonů v Čechách byl špatně zavěšen, měl špatný pohon zvonění a také špatně zavěšené nevhodné srdce. V některých místech se kvůli tomu ztenčil až o 1,4 centimetru a hrozilo mu puknutí. Při opravě ve zvonařské dílně se zhruba 400 kg vážící zvon dočká dolití, nového srdce a také šetrnějšího pohonu zvonění. Vimperská radnice navíc žádá o jeho zařazení na seznam kulturních památek.

Aktualita

Aktualita

Aktualita

Aktualita

Aktualita

Aktualita

Foto: Tomáš Přibyl

www.prachatickonews.cz

Aktuality

15.4.2019

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Město Vimperk, jako organizátor české části filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision, vyhlašuje 11. ročník výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let „MÁME RÁDI ZVÍŘATA“ o Cenu Stanislavy Chumanové.

archív

Akce ve Vimperku

Partnerské město